Hver måned byder Hvorslev Sognehus på en sangaften, der ledes af Peter og Gunhild. Denne aften er dedikeret til både nye og gamle sange og salmer, der ofte fører til forundring, samtale og eftertanke.
Peter guider deltagerne igennem aftenen, hvor sangene skaber en stemning af fællesskab og glæde. Det er svært at forlade arrangementet uden at føle sig beriget og lidt gladere.
Kaffepause og samtaleMidtvejs i arrangementet vil der være en kaffepause, hvor deltagerne kan drøfte verdenssituationen og nyde hinandens selskab. Denne pause giver også mulighed for at reflektere over sangteksterne og dele tanker med andre.
Praktiske informationer:
Dato: Onsdag 6. maj 2026
Tid: Kl. 19:30
Sted: Sognehuset Hvorslev-Gerning-Vellev, Skråvej 6b, 8860 Ulstrup
Entré: Ikke oplyst
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her